Kobiety z dosyć mocno przeżywają przekroczenie 30 roku życia. Dla wielu z nich to taka granica, po przekroczeniu której czują się wyjątkowo dojrzałe. Warto jednak uświadamiać kobietom, że z perspektywy ich skóry, tak naprawdę graniczny wiek, w którym powinny już trochę inaczej podchodzić do pielęgnacji, to 25 rok życia. To właśnie wtedy skóra zaczyna się szybciej starzeć, pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki mimiczne, a zarwaną noc widać na twarzy kobiety dosłownie gołym okiem.

Rytuały kobiety po 30 roku życia

Uroda nie przemija z dnia na dzień, jednak z roku na rok na twarzy coraz bardziej odbija się to, jak stres, szybkie tempo życia, zanieczyszczenie środowiska oraz złe odżywianie, wpływają na wygląd skóry. Coraz częściej pojawiają się bowiem przebarwienia, związane na przykład z nie używaniem filtrów przeciwsłonecznych, worki pod oczami i cienie, ziemistość skóry, oraz sporo innych problemów. By twarz wyglądała świeżo i młodo trzeba zatem sporo się przy tym napracować. Ważne jest również wystrzeganie się pewnych błędów, które być może ujdą na sucho dziewczynie 20 letniej, jednak już nie dojrzałej “trzydziestce”.

Demakijaż i woda to podstawa

Błąd numer jeden – brak gruntownie wykonanego demakijażu. Trzydziestolatki jeszcze dosyć intensywnie korzystają z możliwości życia nocnego, a co za tym idzie, zdarza się im nie zmyć na noc makijażu. Niestety fatalnie odbija się to na ich skórze, na której bardzo szybko pojawiają się podskórne grudki oraz pryszcze. Drugi błąd to picie zbyt małej ilości wody. Trzeba pamiętać o tym, że woda nawilża skórę od wewnątrz. Jeżeli pije się jej zbyt mało, staje się ona mało jędrna, a pod oczami pojawiają się nieestetyczne worki.

Krem pod oczy oraz kosmetyki z filtrami

Gdy skończy się 30 lat, trzeba zaprzyjaźnić się z naprawdę dobrym krem pod oczy. To właśnie w okolicach oczu najszybciej pojawiają się zmarszczki, bo skóra tam jest niezwykle cienka i delikatna, a jednocześnie obszar ten jest cały czas w ruchu. Przecież mrużymy oczy podczas śmiechu, patrzenia się w słońce czy zwykłej rozmowy. Druga ważna sprawa to kosmetyki z filtrami. Naprawdę warto je stosować, aby uniknąć przebarwień, które zwyczajnie dodają wizualnie lat. Im więcej plamek na twarzy, tym cera wygląda na bardziej zaniedbaną i starą. Jeżeli przebarwień jest już naprawdę dużo, konieczne może być usuwanie ich metodą laserową. Kosmetyki z filtrem potrafią w dużym stopniu chronić skórę przed przebarwieniami, dlatego zawsze warto kupować właśnie takie kremy.