Na dobrą kondycję włosów powinny zwracać uwagę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zadbane włosy znacząco wpływają bowiem na wizerunek i to właśnie fryzura jest jedną z cech, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Aby włosy były zadbane i zdrowe, należy sięgać po odpowiednie kosmetyki.

Dla pań i dla panów

Nie ulega wątpliwości, że w temacie fryzury to kobiety mają większe pole do popisu. Znaczna większość kobiet nosi włosy dłuższe niż do ramion, podczas gdy panowie stawiają tutaj na wygodę, ścinając włosy na krótko. Prawda jest taka, że niewielu mężczyzn decyduje się na dłuższe fryzury. Krótkie włosy nie likwidują jednak wszystkich problemów z nimi związanych.

Zarówno długie, jak i krótkie włosy mogą być przesuszone lub narażone na nadmierne wypadanie. U mężczyzn też dosyć często pojawiają się problemy z łupieżem. Wynika to z predyspozycje genetycznych, ale również ogólnej kondycji organizmu. Niedobór witamin i minerałów może się objawiać właśnie wypadaniem włosów.

Odpowiedni szampon

Szampon jest podstawowym kosmetykiem, który należy dobrać do kondycji włosów. W drogeriach można spotkać się z ogromną ofertą tych kosmetyków: do włosów farbowanych, suchych, wypadających, przetłuszczających się bądź z łupieżem. Tak duża liczba różnych szamponów ma swoje zalety, jak i wady. Zaletą jest na pewno to, że kosmetyki te są do pewnego stopnia spersonalizowane, a to zapewnia ich optymalne działanie. Z kolei wadą jest trudność z wyborem odpowiedniego szamponu. Osoby które nie znają dokładnie typu swoich włosów mogą mieć problem z doborem kosmetyku, który będzie dla nich najlepszy.

Odżywka do włosów

Wbrew przekonaniu niektórych osób odżywka do włosów jest niezbędna do ich zdrowego i zadbanego wyglądu. Osoby, które na co dzień korzystają z odżywek i choć raz były zmuszone umyć włosy bez jej użycia, z pewnością są w stanie wskazać różnicę. Odżywka zapewnia miękkość włosów i, co jest bardzo ważne dla pań, również ich łatwe rozczesywanie. Wystarczy nałożyć ją na włosy po umyciu szamponem i po kilku chwilach spłukać.

Podobnie jak szampony, odżywki również są dedykowane do różnych rodzajów włosów. Niekiedy można nawet natknąć się na zestaw szamponu i odżywki tego samego producenta, które używane jednocześnie będą zapewniać optymalny efekt. Niestety nie zawsze jest to prawdą. Z kolei niezbitym faktem jest, że odżywki całkowicie zmieniają wygląd włosów i do pewnego stopnia je odżywiają. Każda osoba dbająca o swoją fryzurę powinna więc sięgać nie tylko po odpowiedni szampon, ale również odżywkę do włosów.