Zabiegi oczyszczające pozwalają pozbyć się martwego naskórka, oczyścić pory i zniwelować zaskórniki. Wykonywane regularnie zabiegi oczyszczające sprawiają, że skóra jest czysta, rozświetlona, a drobne zmarszczki wygładzone. Jaki zabieg oczyszczający twarz wybrać?

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa polega na delikatnym ścieraniu warstwy naskórka za pomocą głowicy z mikro diamentami. Ścierany naskórek zasysany jest przez urządzenie. Po mikrodermabrazji aplikowana jest maseczka. Mikrodermabrazji diamentowej nie należy wykonywać latem, kiedy planujemy opalanie.

Oxybrazja

Oxybrazja to bardzo popularny, szczególnie latem, zabieg. Polega na złuszczaniu i oczyszczaniu skóry strumieniem soli fizjologicznej aplikowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Skóra jest rozświetlona i wyraźnie oczyszczona i nawilżona.

Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne ma tylu zwolenników, ilu przeciwników. Jest najbardziej inwazyjną metodą, jednak zdaniem wielu najbardziej skuteczną. Zabieg rozpoczyna się nałożeniem maski rozpulchniającej. Następnie kosmetyczka oczyszcza twarz manualnie – wyciska wszystkie zaskórniki. Po tym zabiegu nałożona zostaje maseczka uspokajająca cerę, na przykład z aloesu i zaaplikowane na koniec serum zmniejszające pory. Cera przez kilka godzin jest lekko zaczerwieniona, ale wyraźnie oczyszczona i promienna. Lepiej przyjmuje kremy na dzień i na noc i podkłady.

Zabiegi kwasami

Popularnym sposobem oczyszczenia skóry twarzy są zabiegi kwasami – migdałowym, salicylowym lub pirogowym. To najsilniejsze zabiegi, po których nie możemy wystawiać twarzy na działanie słońca przez przynajmniej kilka tygodni. Grozi to bowiem przebarwieniami. Rodzaj kwasu i jego stężenie kosmetyczka dobiera do rodzaju skóry. Kwas oczyszcza i złuszcza naskórek, odkrywa warstwę skóry bez zanieczyszczeń, zaskórników i rozszerzonych porów. Aby kuracja była skuteczna i widoczna, zabiegi należy powtarzać regularnie, np. 5 zabiegów co 3 tygodnie.

Peeling kawitacyjny

Niedrogim i wartym wypróbowania zabiegiem oczyszczającym twarz jest także peeling kawitacyjny. Oczyszczanie odbywa się poprzez ultradźwięki emitowane przez głowicę urządzenia. Peeling kawitacyjny usuwa wszelkie zanieczyszczenia, oczyszcza pory, eliminuje nadmiar sebum, bakterie, wągry oraz zaskórniki. Sprawia, że cera wygląda zdrowo i promiennie. Peeling kawitacyjny można stosować latem, a skóra wygląda lepiej już po jednym zabiegu. Warto jednak powtarzać go regularnie, na przykład raz w miesiącu, by efekty były trwałe.