Co zrobić, aby cieszyć się pięknymi, gładkimi dłońmi przez cały czas? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Nawet specjalistyczne kremy nawilżające do rąk nie zawsze pomagają pozbyć się suchej i szorstkiej skóry. Skuteczną metodą na uzyskanie pięknych, dobrze nawilżonych dłoni, jest zabieg parafinowy.

W jaki sposób działa zabieg parafinowy?

Chociaż parafina, będąca pochodną ropy naftowej, sama w sobie nie posiada działania nawilżającego, zatrzymuje wilgoć w skórze oraz tworzy ochronną warstwę. Dzięki niej, dłonie stają się przyjemnie miękkie w dotyku. Zabieg ten ma także inne zależy – usprawnia krążenie, przeciwdziała starzeniu się, a także otwiera pory w skórze, dzięki czemu lepiej wchłania ona składniki odżywcze. Najlepiej wykonywać go w okresie jesiennym i zimowym, kiedy skóra jest szczególnie narażona na pękanie i wysychanie. W tym okresie nawet noszenie ciepłych rękawiczek nie zawsze jest wystarczającą ochroną dla dłoni.

Nie ma przeciwwskazań do tego, aby wykonywać zabieg parafinowy na dłonie przez cały rok. Szczególnie korzystny jest on dla osób, które na co dzień zmagają się z problemem suchej skóry. Efekt miękkiej, nawilżonej skóry utrzymuje się przez kilka dni, dlatego warto regularnie powtarzać zabieg. W ten sposób można zapewnić swoim dłoniom właściwe nawilżenie oraz istotne składniki odżywcze.

Jak się wykonuje zabieg parafinowy na dłonie?

Wykonanie zabiegu jest stosunkowo łatwe i nie wymaga zbyt wielu przedmiotów. Wystarczy zaopatrzyć się w rękawiczki foliowe oraz frotte, podgrzewacz do parafiny, kosmetyk pielęgnujący, najlepiej z kolagenem, a także oczywiście samą parafinę. Oczyszczone dłonie należy poddać peelingowi, a następnie pokryć nawilżającym kosmetykiem i zanurzać kilkakrotnie w podgrzanej parafinie. Następnym krokiem jest nałożenie foliowych rękawiczek, a na nie rękawiczek frotte i pozostawienie na ok. 15 minut. Po upływie tego czasu wystarczy oczyścić dłonie i cieszyć się gładką, nawilżoną skórą.

Zabieg parafinowy można wykonać z powodzeniem w domu, bądź wybrać się na wizytę do salonu kosmetycznego. Usługa ta wykonywana jest w większości profesjonalnych salonów i zazwyczaj nie jest kosztowna, dlatego kobiety chętnie z niej korzystają.

Czy każdy może wykonywać zabieg parafinowy na dłonie?

Istnieją przeciwwskazania do stosowania parafiny na dłonie. Zabiegu nie jest przeznaczony dla osób które mają problemy ze skórą, np. cierpią na egzemę, grzybicę bądź mają alergię na parafinę. Zabieg nie może być też stosowany na świeżych ramach czy podrażnieniach.