Zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej są coraz bardziej powszechne i bezpieczne. Na rynku istnieje szeroka gama usług, które potrafią ukryć i zniwelować nawet najbardziej widoczne mankamenty ciała. Jednym z nich jest modelowanie sylwetki.

Czym jest modelowanie sylwetki?

Powszechnie uważa się, że modelowanie sylwetki, lub inaczej zabieg wyszczuplający, ma za zadanie likwidację nadmiernych kilogramów. Jest to błędne myślenie, ponieważ przed wieloma zabiegami należy samemu zadbać o redukcję masy ciała a modelowanie ma za zadanie optyczne wysmuklenie sylwetki. Celem modelowania sylwetki jest usunięcie tych partii tkanki tłuszczowej, z którymi ciężko sobie poradzić przy pomocy diety czy ćwiczeń.

Jak przebiega modelowanie sylwetki?

Komórki tłuszczowe są zgromadzone stosunkowo płytko pod skórą. Dzięki temu łatwo do nich dotrzeć i je usunąć. Można to robić za pomocą licznych technik takich jak rozpuszczanie tłuszczu za pomocą wstrzykniętej substancji chemicznej, rozbicie przy pomocy fal ultradźwiękowych lub przy użyciu lasera. Co należy podkreślić, każda z wymienionych technik powala na nieodwracalne usunięcie komórek tłuszczowych z wybranego fragmentu ciała lub z całej sylwetki. Aby zwiększyć efektywność modelowania przed każdym zabiegiem najlepiej przeprowadzić klasyczny masaż, który pozwoli na rozluźnienie i rozbicie tkanki tłuszczowej, tym samym ułatwiając organizmowi pozbycie się jej. Modelowaniu można poddać całe ciało, w szczególności okolice brzucha i ud a także kolan i podbródka.

Modelowanie czy odchudzanie?

O ile modelowanie pozwala na optyczną poprawę i wysmuklenie sylwetki, o tyle nie jest metoda odchudzania, którą można zastąpić zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Zabiegi wyszczuplające pozwalają jedynie na usunięcie tłuszczu zgromadzonego pod skórą. Nie należy jednak zapominać o komórkach tłuszczowych okalających narządy wewnętrzne. Oznacza to, że w przypadkach znacznej nadwagi czy otyłości w pierwszej kolejności należy po odpowiedniej diecie zbić masę ciała, po czym wprowadzić regularną aktywność fizyczną. Dopiero tak przygotowaną sylwetkę można następnie poddać modelowaniu w gabinecie medycyny estetycznej.

Modelowanie sylwetki dla każdego

Nowoczesne zabiegi wyszczuplające są bezpieczne i mogą być wykonywane praktycznie u każdej osoby z prawidłową wagą ciała zbliżoną do prawidłowej. Przeciwwskazania do stosowania modelowania sylwetki to ciąża oraz karmienie piersią a także choroby immunologiczne oraz schorzenia wątroby.