W drogeriach i salonach kosmetycznych dostępnych jest coraz więcej ciekawych rozwiązań, które pomogą zachować piękną, lśniącą i młodo wyglądającą cerę. Oprócz kremów i maseczek możemy znaleźć tam także ampułki do twarzy. Składniki zamknięte w tych ampułkach to substancje czynne o różnorodnym działaniu i dużym stężeniu, których użycie daje spektakularne efekty.

Jakie składniki zawierają ampułki?

Na rynku dostępna jest cała gama preparatów zamkniętych w ampułkach. Znajdziemy więc rozwiązania dla każdego typu cery, trzeba pamiętać jednak, aby dobrać je odpowiednio do wieku i potrzeb skóry. Wzmacniają one działanie codziennie stosowanych kremów do twarzy. Ampułki mają różnorodne działanie. Najpopularniejsze są te o działaniu odmładzającym i zapobiegające starzeniu się skóry. Zawierają one wysokie stężenie witamin, m.in. witaminy C, kwas hialuronowy, substancje liftingujące i rozjaśniające koloryt skóry. Można także zastosować ampułki silnie nawilżające, regenerujące oraz przeznaczone dla cery o rozszerzonych naczyniach krwionośnych.

Jak stosować ampułki do twarzy?

Ampułki zawierają jednorazową dawkę preparatu, dzięki czemu pozwalają przeprowadzić zabieg w higienicznych warunkach. Przed ich użyciem należy dokładnie oczyścić twarz i szyję oraz zastosować peeling, co pozwoli skórze lepiej przyswoić cenne substancje. Można także otworzyć pory za pomocą delikatnej parówki lub w gorącej kąpieli. Zawartość opakowania rozcieramy w zagłębieniu dłoni, a następnie delikatnie i równomiernie wklepujemy w skórę twarzy. Po aplikacji ampułek zaleca się nałożenie kremu, które wspomoże wchłanianie substancji aktywnych. Zazwyczaj ampułki stosowane są jako kuracje kilku- lub kilkunastodniowe.

Zabiegi w salonach kosmetycznych

Ampułki do twarzy są stosowane często w gabinetach kosmetycznych. Aparatura do mezoterapii, jonoforezy lub wykorzystująca ultradźwięki zapewnia lepsze wchłanianie preparatu i znacznie wzmacnia efekty jego działania.

Efekty działania ampułek

Zastosowanie kuracji zamkniętej w ampułkach sprawi, że skóra będzie napięta i uelastyczniona, zmniejszy się ilość i głębokość zmarszczek. Skóra będzie jaśniejsza i rozświetlona, a jej koloryt równomierny, co sprawia, że makijaż będzie prezentował się znacznie lepiej. Warto je wykonać także przed większym wyjściem.

Zadbana, młoda i świetlista cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Oprócz stosowania kremów i maseczek, warto kilka razy w roku przeprowadzić kurację ampułkami do twarzy. Łatwo ją wykonać w zaciszu domowym i zapewnić w ten sposób skórze skoncentrowaną dawkę cennych składników odżywczych, dzięki której niewątpliwie uzyskamy wspaniałe efekty i z przyjemnością spojrzymy w lustro.