Mikrodermabrazja tlenowa, zwana też często oxybrazją, to jeden z najpopularniejszych zabiegów oczyszczających skórę twarzy. Szczególnie popularny jest latem, gdyż w przeciwieństwie do większości innych zabiegów oczyszczających nie wyklucza opalania i korzystania ze słońca. Nie jest to zabieg inwazyjny, mogą więc korzystać z niego również osoby posiadające cerę wrażliwą.

Czym jest mikrodermabrazja tlenowa?

Zabieg mikrodermabrazji tlenowej polega na złuszczaniu martwej warstwy naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Tlen i chlorek sodu uderzają w skórę i oczyszczają ją. Warto wiedzieć, że sól fizjologiczna działa przeciwzapalnie, łagodząco i nawilżająco, zatem nie tylko oczyszcza skórę, ale również ją pielęgnuje. Tlen pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu twarz wygląda młodo i promiennie. Odkażające działanie soli hamuje rozwój trądziku i występowanie zaskórników. Oba preparaty (sól i tlen) są w pełni naturalne, zatem i bezpieczne dla skóry, nawet wrażliwej.

Czym różni się mikrodermabrazja diamentowa od tlenowej?

Oba zabiegi w pewnym sensie są podobne – wykonuje się je specjalnym urządzeniem z głowicą, a celem zabiegu jest oczyszczenie skóry. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej głowica dotyka skóry i zasysa naskórek. Po zabiegi należy unikać słońca. Po mikrodermabrazji tlenowej możemy się opalać, a głowica nie dotyka bezpośrednio do skóry. Jest to zatem zabieg delikatniejszy.

Efekty mikrodermabrazji tlenowej

Efekty widoczne są już po jednym zabiegu – cera wygląda zdrowo, jest rozjaśniona, dotleniona, zaskórniki i pory są zmniejszone. Krem szybciej się wchłania, a podkład lepiej utrzymuje się na twarzy. Jest to zatem świetny zabieg przed wielkim wyjściem – możemy wykonać go nawet na dzień przed ważną uroczystością! Cera wygląda promiennie, a zmarszczki są delikatnie wygładzone. Warto jednak powtarzać zabieg regularnie. Dzięki temu nie dopuścimy do rozwoju bakterii i namnożenia naskórka odpowiedzialnego za rozwój zaskórników, a także przyspieszymy proces regeneracji. Warto wykonać 7 zabiegów w odstępie jednego tygodnia.

Dla kogo mikrodermabrazja tlenowa?

Mikrodermabrazja polecana jest osobom, których cera jest zanieczyszczona, zatem widoczne są zaskórniki lub nawet trądzik. Tlen dezynfekuje skórę i hamuje rozwój zmian trądzikowych, zmniejsza łojotok i stany zapalne. Po zabiegu skóra jest ujędrniona, więc mogą zdecydować się na mikrodermabrazję również osoby zmagające się ze skórą, która straciła jędrność. Nawilżający wpływ tlenu docenią osoby, których cera jest sucha, szara i zmęczona. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, łuszczyca, otwarte rany, choroby bakteryjne i grzybicze skóry.