Jest wiele zabiegów, które mają działanie nie tylko upiększając, ale również relaksujące i odprężające. Są one w ofercie dobrych SPA, gabinetów kosmetycznych i salonów masażu. Chętnie korzystają z nich osoby zainteresowane dbaniem o siebie w sensie holistycznym, tak by rozpieścić i ciało i duszę. Do tego typu zabiegów można zaliczyć masaż gorącą świecą.

Jak wygląda masaż gorącą świecą?

Masaż gorącą świecą to wciąż jedna z nowszych propozycji wszystkich świątyń piękna, jakimi są właśnie SPA. Na czym polega? Świeca przygotowana jest tak, że zawiera same naturalne składniki, najczęściej jakieś drogocenne oleje oraz olejki eteryczne. Ma zatem skład bogaty pod względem substancji odżywczych, a także pięknie pachnie. Aromat opracowany jest tak, że odpręża i relaksuje. Taki masaż wywodzi się zatem z aromaterapii. Świecę należy zapalić, a następnie przez jakiś czas rozkoszować się jej aromatem, ponieważ trzeba poczekać by roztopiła się i przemieniła w płynny olejek, który można nabrać na dłonie i wmasować w skórę.

Ważne jest to, że tego typu świece do masażu nie zawierają substancji ropopochodnych, są bezpieczne dla skóry. Nie należy obawiać się o oparzenie – wosk jest ciepły, jednak nie jest gorący. Ma optymalną dla skóry temperaturę, dzięki czemu masaż nim rzeczywiście głęboko relaksuje mięśnie, jednocześnie nie wywołując dyskomfortu. To naprawdę bardzo miłe doświadczenie, w połączeniu z odpowiednią techniką masażu, przyniesie głęboki relaks oraz odpoczynek. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej przyjemności.

Masaż gorącą świecą w domu

Czy na taki zabieg trzeba się wybrać do SPA albo salonu kosmetycznego? Czy jest możliwość skorzystać z niego w inny sposób? Oczywiście, że tak. Niektóre firmy kosmetyczne, szczególnie specjalizujące się w produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, mają w swojej ofercie właśnie takie świece do masażu. Można zatem używać ich w swoim domu. Jaki jest koszt takiej świecy? Wszystko zależy od marki, niektóre kosztują tylko kilkadziesiąt złotych, a inne to wydatek nawet ponad dwustu. Te drugie to już prawdziwy towar luksusowy, na który mogą sobie pozwolić tak naprawdę tylko wybrani. Jednak takie świece służą do wielokrotnego użytku, można korzystać z nich tak naprawdę wiele razy.

Można również poszukać w internecie przepisów na własnoręcznie wykonane świece do masażu. Jeżeli uda się kupić naprawdę dobrej jakości oleje, przygotowanie takiej świecy nie powinno być bardzo trudne. Może stanie się to nowym hobby i pasją – na pewno skóra będzie wdzięczna, a uczucie relaksu będzie często towarzyszyło.