Jak powszechnie wiadomo, dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego każda z pań tak chętnie o nie dba. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się paznokcie żelowe lub hybrydowe. Niestety nie pielęgnują one płytki, a niepoprawne zdejmowanie ich może spowodować poważnie uszkodzenia macierzy paznokcia. Może to skutkować deformacją płytki. Na szczęście z pomocą nadchodzi manicure biologiczny!

Czym jest manicure biologiczny?

Jest to innowacyjna metoda dbania o dłonie. Zabieg ten polega na bezinwazyjnym wyprofilowaniu płytki paznokcia, bez użycia metalowych narzędzi, którymi łatwo jest zrobić krzywdę. Sam proces wykonania manicure biologicznego polega na przetarciu paznokci naturalnym, bezacetonowym zmywaczem. Następnie nadaje się kształt za pomocą plastikowych lub szklanych pilniczków i na na koniec odsuwa się skórki przy użyciu preparatów zmiękczających i bambusowych patyczków. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci odżywką regenerującą. Opcją dodatkową jest nałożenie warstwy kolorowej. Jednak nie jest to krok konieczny do wykonania.

Dla kogo manicure biologiczny jest dobrym rozwiązaniem, a dla kogo nie?

Manicure biologiczny jest dobry dla każdej osoby, która ma problem ze zniszczonymi, rozdwajającymi się paznokciami. Jest to idealna metoda pozwalająca na regenerację i odżywienie płytki. Manicure biologiczny wsparty suplementacją witaminową pozwoli wzmocnić paznokcie, poprawić ich kondycję a także sprawdzić, że będą one piękne, zdrowe i twarde.

Mimo tego, że ta metoda ma praktycznie same zalety, to niestety nie może być stosowana u osób borykających się z chorobami paznokci lub skóry wokół płytki. Ludzie chorujący na grzybicę paznokci, ropne zakażenia skóry lub po prostu posiadający alergię na składnik odżywki nie mogą sobie pozwolić na stosowanie manicure biologicznego. Mogłoby to przynieść jedynie odwrotny efekt do zamierzonego

Czy warto zdecydować się na manicure biologiczny?

Moim zdaniem jak najbardziej! Nawet największe zwolenniczki manicure hybrydowego powinny raz na jakiś czas pozwolić odpocząć swoim paznokciom i zastosować manicure biologiczny. Płytka paznokci potrzebuje regeneracji po długotrwałym, nawet kilkutygodniowym kontakcie z lakierem hybrydowym lub żelem. W innym wypadku można doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń, które mogą skutkować nawet deformacją paznokci.

Manicure biologiczny dodatkowo pozwala na posiadanie pięknych i zadbanych dłoni, a przecież każdej kobiecie na tym zależy. Oprócz walorów pielęgnacyjnych metoda ta pozwala na zachowanie pięknych i estetycznych paznokci!