Wiele kobiet, jak i w ostatnich czasach również mężczyzn, korzysta z kremów do rąk. Czemu zawdzięczają sobie one tę popularność i dlaczego warto korzystać z tego typu kosmetyków?

Częsty kontakt z wodą

Niemalże każdy w obecnych czasach jest narażony na częsty kontakt z wodą. W pracy lub podczas wykonywania obowiązków domowych – zarówno kobiety, jak i mężczyźni często mają kontakt z wodą i różnymi płynami nawet przez wiele godzin dziennie. Paradoksalnie sprawia to, że skóra staje się wysuszona i szorstka w dotyku. W skrajnych przypadkach może nawet zdarzyć się, że częsty kontakt z wodą i chemikaliami może doprowadzić do wystąpienia wysypki na dłoniach. Wówczas konieczna może być konsultacja z dermatologiem.

Z kolei aby zapobiegać suchości dłoni, warto stosować właśnie wspomniane kosmetyki nawilżające. W przypadku bardzo intensywnego wysuszenia skóry można stosować specjalne kremy na noc, na które zakłada się rękawiczki, a w czasie snu substancje aktywne wchłaniają się w skórę.

Suche powietrze jesienią i zimą

W okresie jesienno-zimowym w wielu mieszkaniach i domach jest bardzo wysuszone powietrze. Jest to efektem działania ogrzewania, które siłą rzeczy niweluje wilgoć powietrza, jednak w sposób zbyt ekstremalny. Często doświadczamy skutków niskiej wilgotności powietrza, takich jak ból i wysuszenie błon śluzowych nosa, podrażnienie oczu czy wysuszona skóra. Podczas gdy skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu suchości powietrza jest zakup specjalnego nawilżacza, z reguły większość osób decyduje się na objawową walkę z problemem. W związku z tym jesienią i zimą panuje zwiększony popyt na nawilżające krople do nosa i oczu, a także kosmetyki zwalczające suchość skóry.

Podczas tych pór roku dbanie o skórę rzeczywiście jest dużo bardziej wymagające. Odpowiednio dopasowane kosmetyki pozwalają jednak ją nawilżyć i sprawić, że będzie gładka w dotyku. Warto pamiętać, że taka pielęgnacja jest niezbędna, jeśli skóra przez dłuższy czas pozostaje sucha. Zbyt duża suchość nie tylko wygląda nieestetycznie i jest nieprzyjemna w dotyku, ale również sprzyja powstawaniu podrażnień. Na pozbawionej wilgoci skórze mogą powstawać rany, jak i różnego rodzaju otarcia i wysypki. W skrajnych przypadkach skóra może się łuszczyć, co sprzyja zakażeniom bakteryjnym. Właśnie ze względu na to w okresach wzmożonej suchości powietrza, warto korzystać z kremów i balsamów nawilżających. Zapewniają one nie tylko zdrowy i estetyczny wygląd skóry, ale również dbają o jej ochronę przed drobnoustrojami.