Kosmetyki odmładzające są obecnie niekwestionowanym hitem. Sięgają po nie kobiety w różnym wieku, chcąc nadać skórze młodzieńczy blask i cofnąć zmiany, które zaszły w twarzy podczas procesu starzenia. Jednak czy kremy odmładzające do twarzy i inne kosmetyki przeciwko starzeniu są tak niezbędne i efektywne, jak pokazują nam producenci?

Reklama a rzeczywiste działanie

Działanie kosmetyków odmładzających znacząco różni się od siebie. Część z nich daje efekt liftingujący, inne nawilżają i dostarczają skórze niezbędnych witamin, podczas gdy jeszcze inne przedstawiane są jako istny eliksir młodości, wypełniony po brzegi substancjami o działaniu tak cudownym, że aż trudno uwierzyć, że mogłoby być prawdziwe. Nie trzeba być dermatologiem, żeby uświadomić sobie, że niektórzy producenci w reklamach swoich produktów nie zawsze rozpoznają granicę pomiędzy faktem, a fikcją.

Trzeba jednak przyznać, że znacząca część kosmetyków odmładzających działa. Nie jest to żadne cudowne ani rewolucyjne działanie, do którego próbują przekonać nas producenci, efekt jednak jest mimo wszystko widoczny. Kupując krem odmładzający bądź restrukturyzujący nie należy wierzyć w to, że usunie on wszystkie zmarszczki. Z pewnością wygładzi on i nawilży skórę, jednak efekt może być daleki od tego w niektórych reklamach.

Jak naprawdę działają kosmetyki odmładzające?

Można śmiało powiedzieć, że działań jest tak wiele, co kosmetyków. Każdy z nich ma zapewnić nieco inny efekt, nawilżając, rozświetlając i wygładzając. Kremy i emulsje sprawiają, że skóra jest bardziej napięta i elastyczna, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Dzięki nawilżeniu skóry jest ona również bardziej elastyczna i ma promienny wygląd, co w przypadku osób w średnim i podeszłym wieku często jest dużym problemem. Przede wszystkim warto wiedzieć, że choć tego typu środki mogą znacząco odmłodzić skórę kobiety w wieku 40-70 lat, powyżej tej granicy efekt będzie znikomy.

Przy zakupie kosmetyków odmładzających należy kierować się ich przeznaczeniem i grupą wiekową, dla której są dedykowane. Jeśli poszukujemy kremu pod oczy, który usunie przebarwienia, szukajmy takiego kosmetyku, który dokładnie tę funkcję będzie spełniał. Rynek jest obecnie przepełniony tego typu środkami, więc jest w czym wybierać. Niektóre kosmetyki są bardziej skuteczne od drugich i tutaj akurat duże znaczenie ma cena. Najlepiej działają te z wysokiej półki cenowej, ale wcale nie jest to regułą – niektóre tanie kosmetyki również zapewniają zadowalający efekt odmłodzenia.