W drogeriach półki wręcz uginają się od nowości kosmetycznych. Niektóre z tych rzeczy to prawdziwe hity, inne zaś to prawdziwe buble, które spece od marketingu ubrali w piękne opakowania… Na co zatem zwrócić swoją uwagę i na stałe wprowadzić do kosmetyczki, aby codzienne dbanie o urodę oraz codzienny makijaż, stały się przyjemnością?

Kosmetyki do zadań specjalnych

Uroda bardzo wielu kobiet rozkwita pod wpływem dobrze wykonanego makijażu. To właśnie dzięki prawidłowo dobranemu pudrowi czy różowi, udaje się ukryć mankamenty cery oraz nadać jej świeżości i blasku. Jest jednak kosmetyk, który zwyczajnie musi znaleźć się w każdej kosmetyczce – to korektor pod oczy, który ukryje cienie i sińce, a także delikatnie rozświetla skórę. Warto wybrać ten z wyższej cenowo półki, aby nie osadzał się w porach skóry.

Suchy szampon

Suchy szampon uratował już niejedną fryzurę oraz humor… Chyba nie ma nic bardziej irytującego niż brak czasu na umycie już nieświeżych włosów, przez które przez cały dzień czujemy się nieatrakcyjnie. Suchy szampon do odświeżania włosów to zatem kosmetyk ratunkowy dla każdej z pań, której od czasu do czasu zdarzył się taki incydent. Chociaż nie spowoduje on, że włosy będą wyglądały jakby były umyte, to jednak znacząco je odświeży oraz uniesie u nasady.

Tusz na odrosty

Kolejny kosmetyk do włosów to tusz na odrosty. Niestety nie zawsze uda się zafarbować włosy na czas, a nawet nieduży odrost potrafi być bardzo irytujący. Tusz do włosów, którym można czasowo zamaskować odrosty, to dobre rozwiązanie na chwilę. Pomaga ukryć siwiznę, dzięki czemu fryzura wygląda znacznie lepiej.

Rajstopy w sprayu

Rajstopy w sprayu to wynalazek godny Nobla, o ile ktoś kiedyś będzie przyznawał go w dziedzinie kosmetyki. Dzięki rajstopom w sprayu można bardzo szybko wyrównać kolor skóry nóg, nadać im jedwabistą gładkość, a także optycznie wysmuklić. Kosmetyk bardzo łatwo nakłada się na nogi, by już po chwili cieszyć się dużo zdrowszym i ładniejszym kolorem skóry nóg, które bardzo atrakcyjnie wyglądają w krótkiej sukience czy spódnicy.

Utrwalacz do makijażu

Utrwalacz do makijażu w sprayu to tajna broń wszystkich profesjonalnych makijażystek. Teraz jednak tego typu kosmetyki pojawiają się również w drogeriach, a zatem każda przeciętna kobieta ma do nich dostęp. Utrwalacz do makijażu to kosmetyk naprawdę do zadań specjalnych – nie warto używać go na co dzień. Jednak jeżeli szykujemy się na jakieś większe wyjście, jeżeli przed nami impreza na całą noc, taki utrwalacz w sprayu będzie jak znalazł.