Większość kobiet komponuje swoją kolorówkę, czyli kosmetyki do wykonywania makijażu, tak by pasowały na każdą porę roku. I chociaż nie jest to duży błąd, warto wziąć pod uwagę to, że jesienią i zimą wymagania cery są trochę inne. Potrzebuję ona wtedy większego zabezpieczenia przed zimnem i wiatrem, a także trochę innych odcieni kosmetyków. Blada skóra jest powiem zupełnie innym “tłem” dla pudru i różu, niż złocista opalona skóra latem.

Kolorowe kosmetyki niezbędne na jesień

Na początek warto rozpocząć od fluidu i pudru. Jesienią i zimą sprawdzą się dobrze kosmetyki trochę silniej kryjące, które będą również dobrze chronić przed chłodem oraz wiatrem. Jeżeli chodzi o puder do wykończenia makijażu, lepiej nie wybierać tego całkowicie matującego – totalnie matowa skóra nie jest już modna. Jesienią i zimą, kiedy dodatkowo cera bywa bardziej przesuszona, taki puder może tylko niepotrzebnie podkreślać nieestetyczne skórki.

Bronzer oraz rozświetlacz

Jesienią nie ma potrzeby żegnać się z bronzerem oraz rozświetlaczem, czyli tymi kosmetykami, które były wręcz niezbędne latem. Warto jednak wybrać trochę bardziej subtelne ich odcienie. Blada skóra nie potrzebuję bowiem ciemnego odcienia bronzera – lepiej wybrać kolory bardziej beżowe niż brązowe, z delikatnymi drobinkami. Rozświetlacz to kosmetyk niezbędny bez względu na porę roku. W jesiennym makijażu warto rozświetlać nim twarz, by nabrała zdrowego blasku.

Makijaż oczu

Miłośniczki mocnego i spektakularnego makijażu oczu, przy którym rozkwita ich uroda, zawsze z niecierpliwością czekają na jesień. Lato nie jest bowiem czasem sprzyjającym na noszenie na przykład makijażu typu smoky eyes. Co innego. Wtedy bezkarnie można stosować ciemne cienie do powiek, malować eyelinerem mocne kreski, a nawet doklejać kępki sztucznych rzęs.

Makijaż ust

Jesienią największe zmiany można zauważyć w makijażu ust. Praktycznie każdego roku pojawiają się bowiem zupełnie nowe trendy w kolorystyce szminek i błyszczyków. Każdego roku modne są też mocne i nasycone kolory, takie jak burgundy i czerwienie, fiolety, a nawet powracające do łask brązy. Z miękkimi swetrami i szybko, taki makijaż ust prezentuje się naprawdę doskonale. Kolor ust można dopasować również do koloru paznokci. Te również lubią się zmieniać na jesień, bo kobiety sięgają wtedy po nasycone odcienie, z kolorem bordowym na czele. Jesień to zatem czas na zmiany w makijażu, to idealny moment dla wszystkich fascynatek make-upu. Warto pokusić się o uzupełnienie kosmetyczki z kolorówką, by doskonale bawić się makijażem.