Makijaż w obecnych czasach stał się niemalże sztuką, pozostawiając miejsce nie tylko dla umiejętności i doświadczenia, ale również wyobraźni. Wykonanie oryginalnego, przyciągającego uwagę makijażu wymaga bowiem dużej kreatywności, jak i odpowiednich kosmetyków i akcesoriów.

Pędzle do makijażu

Pędzle są bardzo ważnym, jednak często niedocenianym elementem wyposażenia każdej kosmetyczki. Dzięki nim można równo i wygodnie nakładać kosmetyki, jak i również mieszać je ze sobą. Korzystanie z wysokiej jakości pędzli zapewnia maksymalnie naturalny wygląd makijażu, pozbawiony smug i przebarwień. Pędzle z wysokiej jakości włosia często są jednak drogie, przez co korzystają z nich głównie profesjonaliści i osoby wykonujące makijaż na co dzień. W każdej kosmetyczce powinny pojawić się pędzle do pudru, cieni, konturowania i pędzel lub gąbeczka do podkładu. Warto rozważyć też zakup pędzla do ust i brwi. Taki zestaw jest podstawowy i powinien być wystarczający, a z czasem można go rozszerzać o dodatkowe pędzle.

Makijaż całej twarzy

Do naturalnego makijażu całej twarzy niezbędne są kosmetyki, takie jak podkład, puder i korektor. Przydatna okaże się również baza i zestaw do konturowania, czyli róż, bronzer i rozświetlacz. Pełen zestaw kosmetyków zapewnia najbardziej naturalny i estetyczny wygląd, bez smug bądź przebarwień. Osoby ze zmianami trądzikowymi lub innymi przebarwieniami na twarzy powinny sięgać po kosmetyki z większym kryciem, a także te specjalnie dedykowane do skóry trądzikowej. Takie kosmetyki są z reguły antybakteryjne i nie zapychają porów, prowadząc do powstawania dalszych zmian. Niezależnie od typu cery, warto mimo wszystko sięgać po kosmetyki z wyższej półki, jako że te najtańsze dają mniej naturalny efekt oraz mogą podrażniać skórę, wywołując reakcję alergiczną.

Makijaż oczu i ust

W przypadku makijażu oczu i ust panuje większa dowolność. Niektórym wystarczy w zupełności tusz do rzęs i eyeliner lub kredka, podczas gdy inni sięgają po cienie, zestawy do brwi, a nawet sztuczne rzęsy. W ostatnich latach cienie do oczu zyskały ogromną popularność, jako że przy ich pomocy można wykonać naprawdę wymyślny i niebanalny makijaż. To właśnie one nadają całemu wyglądowi oryginalności. Jeśli zaś chodzi o makijaż ust, hitem ostatnich lat są płynne pomadki. Nadają one wyjątkowy efekt i podkreślają kształt ust, a ponadto są bardzo trwałe. Obecnie pomadka w płynie jest niezbędnym elementem każdej kosmetyczki, umożliwiając wykonanie makijażu na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.