Kosmetyki do kąpieli to obecnie podstawowe środki czystości, z których korzystamy na co dzień. W sklepach panuje tak duży wybór środków higienicznych, że płyny do kąpieli i inne tego typu specyfiki mają już nie tylko myć, ale również pielęgnować skórę czy nawet relaksować.

Pod prysznic lub do wanny

Żele do kąpieli różnią się przede wszystkim tym czy przeznaczone są do kąpieli w wannie, czy pod prysznicem. Płyny do wanny charakteryzują się tym, że mają inną konsystencję i lepiej się pienią, dzięki czemu zapewniają relaksującą kąpiel w pianie. Są jednak mniej wydajne i szybciej się kończą. Ponadto podczas kąpieli w wannie często korzysta się z dodatkowych mydeł zapachowych i olejków, podczas gdy pod prysznicem częściej sięga się po specjalne peelingi złuszczające i wygładzające. W rzeczywistości więc wybór wanny lub prysznica definiuje także to, po jakie kosmetyki do kąpieli będziemy sięgać w przyszłości.

Peeling cukrowy pod prysznic

Z peelingów najczęściej korzysta się pod prysznicem, jednak bez przeszkód można ich używać także w wannie. Peeling cukrowy pomaga złuszczyć naskórek i wygładzić go, dzięki czemu skóra będzie miękka i delikatna. Używany zgodnie z przeznaczeniem nie podrażnia skóry, a więc jest doskonałym kosmetykiem upiększającym. Ponadto niektóre rodzaje specjalistycznych peelingów pomagają zwalczyć cellulit albo rozstępy, z którymi zmaga się wiele kobiet. Wystarczy nałożyć kosmetyk na skórę, uwzględniając jej najbardziej problematyczne partie. Najczęściej jest to brzuch, uda i pośladki. Peelingi wygładzają te części ciała, co można poczuć nawet bezpośrednio przy dotknięciu – skóra będzie wydawała się bardziej nawilżona i natłuszczona. Oprócz tego wiele tego typu kosmetyków posiada bardzo przyjemny, owocowy zapach.

Galaretki i kule musujące dla dzieci

Dzieci nie zawsze lubią się kąpać. Stąd też traktują codzienną kąpiel jako przykry obowiązek. Aby zachęcić dziecko do kąpieli, można sięgnąć po różne zabawki i atrakcyjne mydełka dla dzieci, które sprawią, że kąpiel stanie się zabawą. Szczególnie interesujące dla dzieci są specjalne kule musujące, które zabarwiają wodę i dodają do niej charakterystyczną pianę. Równie ciekawe są żele pod prysznic i do kąpieli w formie kolorowych galaretek. Co ciekawe, tego typu kosmetyki do kąpieli można wykonać samodzielnie, zamiast kupować je w sklepie. Wówczas będziemy mieć pewność, że są one w pełni naturalne i nie wywołają u dziecka alergii, podczas gdy zakupione kosmetyki mogą zawierać sztuczne barwniki i alergeny.