Obecnie rynek pełen jest kosmetyków odmładzających i rewitalizujących o wszechstronnym działaniu. Po środki tego typu sięgają już coraz młodsze kobiety, również te, które dopiero ukończyły 30. rok życia. Jak odpowiednio dobierać tego typu kosmetyki, aby ich działanie było jak najbardziej optymalne?

Odpowiednia grupa wiekowa

Kosmetyki odmładzające najczęściej są dedykowane do konkretnych grup wiekowych. Z punktu widzenia producenta trzydziestoletnia kobieta powinna korzystać ze skrajnie innych kosmetyków niż sześćdziesięciolatka. Wynika to też ze stanu cery, który zależnie od wieku jest lepszy bądź gorszy. Sięgając więc po kosmetyk odmładzający, to dedykowana grupa wiekowa powinna być pierwszym czynnikiem, na który zwrócimy uwagę. Warto również pamiętać, że powinniśmy kupować grupy kosmetyków od tego samego producenta, tak aby zapewnić optymalny efekt. Posiadając krem na dzień od firmy Vichy, należy poszukiwać kremów na noc i pod oczy od tego samego producenta.

Działanie kosmetyku

Różne kosmetyki mają skrajnie różne działanie. Choć dzielą nazwę – kosmetyki odmładzające – tak naprawdę mogą one rozświetlać cerę, redukować zmarszczki lub ujędrniać skórę twarzy. Jak więc można się łatwo domyślić, efekt w przypadku każdego z tych kosmetyków będzie zupełnie inny. Dlatego zanim sięgniemy po kosmetyk odmładzający, warto najpierw ocenić jaki problem ze skórą najbardziej wpływa na jej kondycję. Jeśli jest to suchość, szukamy kremu nawilżającego, jeśli głębokie zmarszczki, pomoże na nie krem ujędrniający i wygładzający skórę. Kupowanie kosmetyku w ciemno lub takiego, który nie odpowiada naszemu typowi skóry, może skutkować rozczarowaniem. To jest bardzo ważny czynnik, o którym każdy powinien pamiętać.

Cuda się nie zdarzają

Obecnie kosmetyki odmładzające traktowane są jako istny eliksir młodości. Dzięki nim skóra u sześćdziesięcioletniej kobiety będzie wyglądać jakby miała trzydzieści lat mniej, a cienie i zmarszczki pod oczami znikną bezpowrotnie. To przynajmniej próbują nam przekazać producenci. Fakty są jednak takie, że tego typu środki wcale nie posiadają jakichś cudownych, magicznych substancji. Oczekując więc cudu i całkowitej przemiany po kilku dniach stosowania kosmetyku jedynie się zawiedziemy. Oczywiście, nawilżą one skórę, ujędrnią i w końcu odmłodzą, jednak efekt nie będzie tak powalający, zwłaszcza w przypadku tańszych kosmetyków. Mimo to warto z nich korzystać, jako że dostarczają skórze odpowiednich witamin i poprawiają w dużym stopniu jej ogólną kondycję.