Piękno nie ma metryki, a uroda warta jest podkreślenia w każdym wieku. Starsze kobiety mogą nadal być bardzo atrakcyjne i świetnie czuć się w swojej własnej skórze, to naprawdę nic trudnego. Warto jednak by pamiętały o tym, co będzie służyło ich wyglądowi, a co totalnie się nie sprawdzi w późniejszym wieku.

Rozświetlający makijaż

Makijaż to tajna broń kobieca bez względu na wiek. Kobiety dojrzałe muszą jednak pamiętać o tym, że powinny zmienić trochę sposób wykonywania make-upu. Dojrzałym kobietom służą rozświetlające makijaże. Powinny ona używać zatem lekkich kosmetyków, które optycznie dodadzą skórze blasku, dzięki czemu ukryją też niedoskonałości cery, przebarwienia oraz zmarszczki. Makijaż powinien być zatem wykonywany lekką ręką, a od topornych matowych kosmetyków dojrzałe kobiety powinny trzymać się z daleka. Takie pomadki czy pudry dobrze wyglądają tylko na świeżych i młodych twarzach. U starszych kobiet podkreślą bruzdy i załamania skóry, co ostatecznie da fatalny efekty.

Prawidłowo dobrana fryzura

Dojrzałe kobiety zdecydowanie powinny znaleźć dobrego fryzjera, który pomoże im w dobraniu odpowiedniego odcienia włosów, a także odpowiedniego cięcia. Z największych błędów starszych kobiet to noszenie zbyt krótkich włosów, które niestety podkreślają linię opadającego podbródka i owalu twarzy. Włosy do ramion zdecydowanie bardziej ukryły by te zmiany. Wiele kobiet wyglądałoby korzystniej w takiej fryzurze. Druga sprawa to odcień włosów. Niestety wiele pań decyduje się na kolory zbyt ciemne, które na włosach wyglądają fatalnie, bardzo często tworząc efekt nieestetycznego hełmu. Lekko rozjaśnione włosy tuż obok twarzy zmiękczają jej rysy, oraz rozjaśniają buzię i dodają jej blasku. Dojrzałe kobiety w takich fryzurach zwykle wyglądają dużo bardziej korzystnie.

Sportowy styl

Domeną wielu starszych kobiet jest ubieranie się stricte elegancko, w dosyć staromodne garsonki i komplety, które składają się z żakietu i spodni. Oczywiście zestaw ten nie ma nic wspólnego z modnymi damskimi garniturami, w których wygląda się dynamicznie i świeżo. Wiele kobiet dużo lepiej prezentuje się wtedy, gdy zakładają na siebie ubrania w trochę bardziej sportowym stylu, określanym z języka angielskiego jako smart casual. Nie chodzi zatem o to, gdy paradować w garsonkach dodających lat. Znacznie więcej dojrzałych kobiet będzie świetnie wyglądać w dobrze skrojonych cygaretkach, koszulach o sportowym charakterze, albo tak modnych ostatnio sukienkach koszulowych. To styl, który dodaje elegancji i szyku, a wizualnie odejmuje też lat.